Lakování

Pro své zákazníky provádíme rovněž povrchovou úpravu lakováním. Máme k dispozici pod jednou střechou hned tři druhy lakování: KTL, mokré a práškové lakování. Hlavní zákazníci lakování dílů pocházejí z automobilového průmyslu, čímž je zaručena nejvyšší možná kvalita.

KTL lakování

Kataforéza je ekologický způsob lakování patřící k nejhospodárnějším způsobům lakovávání ocelových, pozinkovaných a hliníkových výrobků. Při katoforéze se používají kationické nátěrové hmoty na bázi epoxidů popř. akrylátů (ve vodě rozpustné) s velmi nízkým obsahem organických rozpouštědel (okolo 2 %) obsahující částice laku ve formě polymerních kationtů.

Vzhledem k náročnosti změny odstínu se používá katoforéza především k základování, kde vrchní povlak je možné vytvořit práškovým nebo mokrým lakováním. Použitím této kombinace dochází ke značnému prodloužení životnosti výrobku a lakované vrstvy (silnostěnná i slabostěnná KTL). Takto lze ošetřit každý výrobek, který je vodivý, lze jej ponořit a snese teplotu 160°C-1800°C. Disponujeme ponorovou taktovou linkou s průjezdním profilem v rozměru 1200x800x600 mm.

Více na www.lakol.cz/project/katoforeza/

Práškové lakování

Práškové lakování představuje ekologický způsob, jak dekorativně ošetřit povrch výrobku a současně zabezpečit jeho koroziodolnost.
Nabízíme lakování kovových materiálů jako jsou ocel, nerezová ocel, pozinkovaná ocel, hliník, zinek, mosaz, měď a litina. Jedná se o konečnou úpravu povrchu, kterou provádíme v naší nově vybudované lakovně.

Stříkací kabina s aplikačním zařízením (elektrostatické pistole s vysokonapěťovou elektrodou vhodné i pro složitě členité díly) je od společnosti WAGNER s.r.o., (lze použít i tribo systém). Tato práškovací kabina pro dva lakýrníky s multicyklonem pro zpětné použití práškové barvy umožňuje rychlou výměnu barevného odstínu a to v čase cca 15 min. Disponujeme průjezdním profilem s výškou 1200 mm, šířkou 800 mm a délkou 3000 mm.

Více na www.lakol.cz/project/praskove/

Mokré lakování

Nabízíme mokrý proces lakování kovových materiálů ve statických boxech i na automatické lakovací lince. Lakujeme různé druhy kovů jako jsou ocel, nerezová ocel, pozinkovaná ocel, hliník, zinek, mosaz, měď a litina. Manuální nanášení synteticky i vodou ředitelných barev je prováděno v odsávaných lakovacích kabinách proškoleným personálem elektrostatickými pistolemi od společnosti WAGNER s.r.o. nebo nízkotlakými vzduchovými pistolemi.

Více na www.lakol.cz/project/mokre-lakovani/

certifikát ISO 9001

Ve společnosti ELMTRADE SE jsme získali certifikát ISO9001 a ve společnosti Lakol certifikáty ISO 9001, ISO14001 a IATF 16949, které spolu s našimi prověřenými výrobními postupy a zkušenými zaměstnanci zaručují vysokou kvalitu námi dodávaných výrobků či komplexních řešení.

Navštivte naše další prezentace

Autodoprava ELMTRANS

www.elmtrans.cz

Lakovna LAKOL

www.lakol.cz

Portfolio našich náročných zákazníků:

reference__slider--item
reference__slider--item
reference__slider--item
reference__slider--item
reference__slider--item
reference__slider--item
reference__slider--item
reference__slider--item
reference__slider--item