Z Kolína až na olympiádu, aneb rok Čičiny 2020

08.03.2021 | Krátké shrnutí dosavadních úspěchů mladé cyklistky Jany Czeczinkarové v závodní sezóně 2020
Zpět na seznam

image

Prvním rokem v elitní kategorii jsem se dokázala prosadit na Českém poli mezi nejlepší a nominovala jsem se tak na říjnový závodní program, a to na závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě, na Mistrovství světa a Evropy v Olympijské disciplíně Cross-Country a dále pak díky výhře titulu Mistra České republiky v Maratonu budu reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Světa v Turecku.

Pro rok 2020 se mi také podařilo založit fungující klub Liv Mistral Cycling, ve kterém jsem našla klid pro přípravu na Olympijské hry 2021 a obecně zázemí, které pro tento individuální sport potřebuji. Zároveň jsem získala nové zkušenosti v manažerské činnosti a rozšířila si také okruh lidí kolem sebe, kteří mě na cestě vrcholového sportu podporují. Ráda bych Vám tedy v těchto pár řádcích vyzdvihla některé z úspěchů a mezníků, které byly v letošním roce důležité.

První závody před Coronou - Etapový závod dvojic na Kypru

Jako jedna z mála závodnic, jsem stihla před vypuknutím pandemie závodit. Po boku Karly Štěpánové jsem se postavila na start etapového závody dvojic CYPRUS SUNSHINE EPIC abychom získaly do Olympijského rankingu nějaké plusové body. Závod jsme dokončili na osmém místě, trochu se nám lepila smůla na paty v podobě dvou defektů ale s ohledem na konkurenci, která se zde sešla, jsme si vedli dobře.

První startovní výstřel - Závod NOVA CUP v Hradci Králové

Pauza bez závodů byla dlouhá a už jsem se nemohla dočkat až začneme opět závodit. První závod pro nás nachystali v Hradci Králové pod hlavičkou seriálu Maratonských závodů Nova cup. Mohlo nás startovat pouze 300 a všichni jsme do poslední chvíle na stratu měli roušky. Ráda na tento moment vzpomínám, věděla jsem, že od teď už to bude jen dobré. Závod jsem vyhrála a byl to tak hezký vstup do závodní sezóny a zároveň první výhra pro tým LIV MISTRAL CYCLING.

Tři závody Českého poháru - Město Touškov - Zadov - Brno

Standartně se jezdí pět závodů v rámci Českého poháru. Letos se jely pouze tři, ale zas to stálo za to! Na každý z těchto závodů se sjela světová konkurence, jelikož v ostatních zemích měli stále přísná opatření a závody se tak nepořádali. V Touškově jsem dojela na třetím místě, předjela jsem několik závodnic světových kvalit. Na Zadov přijelo nejvíce závodníků ze zahraničí a byl to opravdu takový malý Světový pohár, a právě tady jsem dojela dvanáctá. Na závěr Český pohár v Brně. Tento závod byl můj asi nejpovedenějším závodem sezóny. Vybojovala jsem opět ve světové konkurenci páté místo a první mezi českými závodnicemi. Cením si ho asi nejvíce jelikož jsem po stratu měla pád, a přesto jsem se dostala zpět až na páté místo.

Titul Mistryně České republiky v maratonu - Dolní Morava 114KM - 7H - 4000 nastoupaných metrů

Mistrovství České republiky v maratonu byl můj asi nejtěžší závod v životě, co se týče délky, vzdálenosti a nastoupených metrů. Je to úplně něco jiného, něž závod Cross Country ale díky své dobré fyzičce a vytrvalostního fondu jsem si na závod věřila a pečlivě se také na něj připravila. Ve vítězství jsem ani nedoufala, byl to těžký kopcovitý závod a na maratony se nijak nespecializuji, přesto se ukázalo že psychickou i fyzickou odolnost mám a byla jsem díky tomuto úspěchu nominovaná na Mistrovství světa v Turecku na samotný závěr sezóny.